13. 9. v pátek, bylo opravdu šťastné datum. K našemu milému překvapení s námi děti natrénovaly domluvené signály, které během cesty dodržovaly. Odměnou jim byl náš příslib na další cyklovýlet a malý mls. Dan děti překvapil svoji přítomností v nejtěžším úseku cesty. Našly se i tací, kteří chtěli dokázat, že velké kameny i prudký kopec pokoří, a Dan jim v tom rád pomohl.Jeho přítomnost potěšila i nás. Podělil se s námi o své zážitky z posledního nejtěžšího závodu, a podpořil nás svým obdivem v našem úsilí, vyrazit na kola. Nejvíce nás potěšilo, když děti, které se výletu nemohly účastnit, z důvodu své nejisté jízdy, začaly trénovat, aby se mohly příště přidat.